Helsinki

Vielä ehdit ilmoittautua mukaan muskariin! Monissa ryhmissä on vielä vapaita paikkoja ja myös kesken kauden voi aloittaa.

Helsingin opetuspaikat ja -ajat lukuvuonna 2018–2019

  • Herttoniemi, Hertsikan ala-asteen koulu (Ahmatie 1)
  • Jätkäsaari, oma toimitila (Saukonpaadenranta 4 G)
  • Kalasatama, Asukastila Messi (Capellan puistotie 5)
  • Laakso, Helsingin Rudolf Steiner -koulu (Lehtikuusentie 6)
  • Pihlajisto, Pihlajiston ala-aste (Pihlajistontie 3) – UUSI
  • Tapanila, Tapanilan Urheilukeskus (Hiidenkiventie 21, kirjaston yläkerta)

HUOM! Jos ryhmän kohdalla on TÄYNNÄ-teksti, kannattaa silti ilmoittautua jonoon. Ilmoitamme uusista ryhmistä ja vapautuneista paikoista jonoon ilmoittautuneille ensimmäisenä. Klikkaa tästä ilmoittautumaan ryhmään tai jonoon.

Herttoniemi, Hertsikan ala-asteen koulu

MAANANTAI (Annika Eklund)
17.00-17.45 Taaperomuskari 2-3v – TÄYNNÄ
17.50-18.35 Bändimuskari 4-5v
18.35-19.20 Bändimuskari 5-6v

TIISTAI (Annika Eklund)
16.15-16.45 Vauvamuskari
17.00-17.30 Taaperomuskari 1v
17.40-18.25 Bändimuskari 4-5v
18.30-19.15 Bändimuskari 5-6v

Jätkäsaari, oma toimitila

MAANANTAI (Minna Mononen)
15.15-15.45 Vauvamuskari
16.00-16.30 Taaperomuskari 1v
16.45-17.30 Taaperomuskari 2-3v
17.45-18.30 Bändimuskari 4-5v

TIISTAI (Elina Haavisto)
15.15-15.45 Vauvamuskari
16.00-16.45 Taaperomuskari 2-3v + sisarus
17.00-17.30 Taaperomuskari 1v
17.45-18.30 Bändimuskari 4-5v
18.40-19.25 Bändimuskari 5-6v

KESKIVIIKKO (Minna Mononen)
15.15-15.45 Vauvamusk. 3-6kk
16.00-16.30 Vauvamusk. 7-12kk
16.45-17.30 Taaperomuskari 2-3v – TÄYNNÄ
17.40-18.25 Bändimuskari 4-5v

TORSTAI (Henna-Mari Pöllänen)
9.30-10.00 Jamkids in English, Babies and Toddlers 0-1 years
10.15-10.45 Vauvamuskari – TÄYNNÄ
11.00-11.30 Taaperomuskari 1v

PERJANTAI (Laura Ilanen)
17.00-17.45 Jamkids in English, Toddlers 2-3 years
18.00-18.45 Jamkids in English, 4-6 years

Kalasatama, Asukastila Messi

TIISTAI (Elina Haavisto)
9.30-10.00 Vauvamuskari
10.10-10.40 Taaperomuskari 1v
10.45-11.30 Taaperomuskari 2-3v + sisarus

TORSTAI (Elina Haavisto)
15.45-16.15 Vauvamuskari
16.25-16.55 Taaperomuskari 1v
17.00-17.45 Taaperomuskari 2-3v – TÄYNNÄ
17.50-18.35 Bändimuskari 4-5v – TÄYNNÄ
18.35-19.20 Bändimuskari 5-6v

Laakso, Helsingin Rudolf Steiner -koulu

TORSTAI (Ella Isotalo)
17.00-17.45 Taaperomuskari 2-3v. + sisarus
17.50-18.35 Bändimuskari 4-5v
18.35-19.20 Bändimuskari 5-6v

Pihlajiston ala-aste

KESKIVIIKKO (Anna Pirnes)
17.00-17.45 Taaperomuskari 2-3v + sisarus
17.50-18.35 Bändimuskari 4-5v
18.35-19.20 Bändimuskari 5-6v

Tapanilan urheilukeskus

TIISTAI (Reeta Saranpää)
15.45-16.15 Vauvamuskari
16.25-16.55 Taaperomuskari 1v
17.00-17.45 Taaperomuskari 2-3v – TÄYNNÄ
17.50-18.35 Bändimuskari 4-5v – TÄYNNÄ
18.35-19.20 Bändimuskari 5-6v – TÄYNNÄ

KESKIVIIKKO (Reeta Saranpää)
16.10-16.40 Taaperomuskari 1v
16.50-17.35 Taaperomuskari 2-3v + sisarus – TÄYNNÄ
17.40-18.25 Bändimuskari 4-5v – TÄYNNÄ
18.25-19.10 Bändimuskari 5-6v – TÄYNNÄ

LAUANTAI (Laura Ilanen)
10.10-10.55 Taaperomuskari 2-3v + sisarus
11.00-11.45 Bändimuskari 4-5v
11.50-12.35 Bändimuskari 5-6v